Rozmiar felgi
Rozmiar jest podawany w calach. Pierwsza część jest szerokością felgi, a druga jej średnicą, np. 6,0x15 oznacza felgę o szerokości 6 cali oraz średnicy 15 cali. Średnica felgi odpowiada wielkości opony, czyli opona np. 185/65R15 ma również średnicę 15 cali i pasuje na felgę o średnicy 15 cali.

Rozstaw felgi
Rozstaw oznacza średnicę okręgu na jakim znajdują się śruby mocujące koło. Jeśli liczba śrub jest parzysta liczba, np. 4, to łatwo tą średnicę zmierzyć. Jest nią odległość między środkami przeciwległych śrub.

Offset felgi (ET)
Offset, zwany również odsadzeniem jest odległością pomiędzy płaszczyzną symetrii felgi a płaszczyzną powierzchni montażowej. Offset może być dodatni lub ujemny i jest specyficzny dla konkretnego modelu felgi, a nie samochodu, jak rozstaw. Oznacza to, że różne felgi montowane do tego samego auta mogą mieć różne offsety.

Uwaga:
Jeśli nie jesteś pewny jakie parametry powinna mieć felga do Twojego auta, to złóż zamówienie tak jak Ci się wydaje. Nasi specjaliści zweryfikują te dane i dostaniesz felgę, która na pewno będzie pasować. Z felgą otrzymasz wszystkie potrzebne elementy do jej zamontowania.
Strona firmowa
Serdecznie zapraszamy Państwa na naszą stronę firmową.

Znajdą na niej Państwo naszą ofertę oraz wiele cenników.
www.opony.net